Vienna Insurance Group hoogustab tegevust Põhja-Euroopas
09.09.2019

Vienna Insurance Group (VIG) alustab tegevust Rootsis, Norras, Taanis ja Soomes. Kohapealne VIGi kindlustusandjate meeskond hakkab kindlustusmaaklerite kaudu pakkuma äriklientidele kindlustuslahendusi. Harukontoreid planeeritakse Stockholmi, Kopenhaagenisse ja Oslosse, Soome kliente teenindatakse teenuste osutamise vabaduse raames.

Oma ligi 40% suuruse turuosaga on Vienna Insurance Group Austria äriklientide kindlustuse vaieldamatu liider ning ühtlasi on see ka üks suurimaid äriklientide kindlustusandjaid Kesk- ja Ida-Euroopas. Kontsern teenindab Austrias ja väljaspool tegutsevaid kliente suure, 70 riigis asuva partnerite võrgustiku kaudu. „Tugineme oma pikaajalisele kogemusele ja valdkonnas hästi välja töötatud oskustele, et pakkuda Põhja-Euroopa äripartneritele kohapealset tuge meie kohalike harude kaudu. Samal ajal kasutame võimalust tugevdada atraktiivset ärisuunda kasumlikel turgudel,“ selgitas Vienna Insurance Groupi tegevjuht Elisabeth Stadler.

Aastatepikkuse kogemuse ning kohalike turgude ja kindlustusvahenduse kohta põhjalike teadmistega kindlustusandjate meeskond moodustab neil turgude VIGi tegevuste keskpunkti. Turustamine toimub tunnustatud kohalike kindlustusmaaklerite kaudu. VIGi tootevalik keskendub klassikalisele tööstuslikule kahjukindlustusele.

Vienna Insurance Groupi jaoks tähendab tegevuste laienemine Põhja-Euroopasse turu konkreetsete võimaluste sihipärast kasutamist. Siiski oleme endiselt selgelt pühendunud Kesk- ja Ida-Euroopale keskenduvale strateegiale, mis hõlmab nii orgaanilist kasvu kui ka olemasolevate kindlustusandjate omandamist või uute ettevõtete loomist,“ ütles Elisabeth Stadler. Äritegevuse arendamisega Põhja-Euroopas loob VIG geograafilise silla Põhja-Euroopa ja Baltimaade vahel – Baltimaades, kus VIG on selge turuliider, tegutsevad aktiivselt just Skandinaavia ja Soome ettevõtted.

 

Vienna Insurance Group (VIG) on juhtiv kindlustusspetsialist Austrias ning ka Kesk- ja Ida-Euroopas. Ligi 50 ettevõtet 25 riigis moodustavad pikaajaliste traditsioonide, tugevate kaubamärkide ja lähedaste kliendisuhetega kontserni. VIGil on kindlustusvaldkonnas ligi 200 aastat kogemust. Enam kui 25 000 töötajaga Vienna Insurance Group on Austria ning Kesk- ja Ida-Euroopa turgude selge liider. Seega on ettevõte suurepärases asukohas, et kasutada ära 180 miljoni elanikuga piirkonna pikaajalise kasvu võimalusi. Noteeritud Vienna Insurance Group on Viini börsi juhtiva indeksi ATX järgi parima reitinguga ettevõte; lisaks on selle aktsiad noteeritud Praha börsil.

Loe lähemalt siin.