Miks kindlustust ei tohiks valida vaid hinna järgi?
20.09.2019

Kindlustus on teema, mis võib väga kergelt ja kiiresti pea sassi ajada. Lõputu hulk detaile, stsenaariume ja dokumente ning siis loomulikult veel hinna küsimus, tekib ju teatavasti igakuine lisakulu. Siinkohal aga tasuks meeles pidada vanasõna “ma pole nii rikas, et osta odavat asja”, sest kindlustust ei tohiks kindlasti valida rutates ja veelgi enam, ainult hinna järgi.

Soodsam võib pikas plaanis olla kallim
On juhtumeid, mil on valitud soodsam kindlustuspakett, mis tegelikkuses ei vasta kliendi ootustele ning mille tagajärjed võivad osutuda üsnagi kulukaks. Olukorras, kus on valitud ainult pakett põhiriskidega või pole näiteks koduse vara- ja vastutuskindlustust üldse valitud, võib klienti oodata halb üllatus. Näiteks kui veeavarii korral katab kindlustus ainult teie korteri, jääb vee poolt tekitatud kahju alumisel korrusel kindlustuse poolt hüvitamata, mis aga võib tihtipeale hoopis tõsisem olla kui teie korteri oma. Kõigil üürikorteri omanikel tasuks veel meeles pidada, et Compensa pakub ka ajutise elukoha üürikulu ning kolimise kulude kindlustamist. Üüritulu kindlustuskaitse võimaldab saamata jäänud üüritulu hüvitamist juhul, kui kliendi poolt välja üüritud korterist peab üürnik kindlustusjuhtumi tõttu välja kolima.

“Vana vastu uus”
Uue kodu korral, mis omakorda sisaldab näiteks uut mööblit, pööravad inimesed oma vara kindlustamisele rohkem tähelepanu kui vanade asjade puhul. Tihti hinnatakse enda koduse vara väärtust väiksemaks kui see tegelikult on, sest ei olda teadlik, et Compensa kindlustus hüvitab ka vana diivani või kapi põhimõttel “vana vastu uus”. Seega ei maksa igakuise kindlustusmakse pealt kokku hoida mööbli või vara pealt, mis värskelt soetatud ei ole.

Kuidas jõuda kindlustundeni?
Compensa abil saab kiirelt kogu oma maise vara osas kindluse. Tasub võtta see tegelikult väike aeg ja vaev ning end kindlustuse põhimõtetega kurssi viia, kui te seda veel teinud ei ole. Kindlasti tasub üle vaadata ka enda senised lepingud ja veenduda, et teie pakett teid ja teie vara õnnetusjuhtumi puhul kaitseb, vastasel juhul läheb teie teenitud raha ja vara lihtsalt tuulde.

 

Tutvu Compensa kodukindlustuse tingimustega siin