Õnnetusteks pole meist keegi päriselt valmis, kuid õnnetuse korral on oluline mida ja millises järjekorras ette võtta.

Reisil haigestumise või vigastuse korral pöördu vajadusel diplomeeritud arsti poole. Haiglaravi korral võta ühendust meie meditsiiniabi koordinaatoriga telefonil +7 495 135 10 37, Valgevene Vabariigi territooriumil telefonil +375 29 103 6424. Meditsiiniabi koordinaator aitab sul leida parima raviasutuse ning koordineerib edasist tegevus. Tasudes ravi eest ise, hoia alles kõik arved ja tehtud maksed.

Reisi ärajäämise korral teavita reisiettevõtet, majutusasutust, lennuettevõtet sellest ning lase tühistada või muuta ümber nii palju teenuseid kui võimalik.

Pagasi hilinemise korral sihtriiki tuleb sellest teada anda kohaliku lennujaama pagasiteenindusele ja paluda neil väljastada vastav tõend. Kõik pagasi hilinemisest tingitud esmatarbekaupade ostmist tõendavad dokumendid tuleb alles hoida ja hiljem esitada kahjukäsitlusele.

Pagasi varguse korral pöördu asukohamaa politseisse ja registreeri juhtunu.

Vastutuskindlustuse kindlustusjuhtumi korral palun kirjuta ise ja lase kahjukannatajal kirjutada seletuskiri juhtumi toimumise kohta, vajadusel pöördu politseisse ja/või meditsiiniasutuse poole ning registreeri juhtunu.

Kõik kindlustusjuhtumit kirjeldavad dokumendid tuleb alles hoida ja esitada koju saabudes kahjukäsitlusele.