Õnnetusteks pole meist keegi päriselt valmis, kuid õnnetuse korral on oluline mida ja millises järjekorras ette võtta.

 • Taga sündmuskohal ohutus ja muuda ennast nähtavaks. Lülita sisse sõidukil ohutuled, pane selga helkurvest, vajadusel eemalda süttimisohu vältimiseks sõidukilt aku klemm.
 • Veendu, kas õnnetuses osalenud inimestaga on kõik korras. Kui keegi on viga saanud, siis teavita õnnetusest Häirekeskust telefonil 112 ja tegutse vastavalt saadud juhistele.
 • Teavita Häirekeskust juhtunust ka juhul, kui :
  • kahju kannataja ei ole teada või ei viibi sündmuskohal (nt otsasõit liiklusmärgile, pargitud sõidukile vms);
  • liiklusõnnetuse osalenud isikud ei saa kokkuleppele kahju põhjustaja osas;
  • liiklusõnnetus toimus loomale otsasõidu või selle vältimise tagajärjel.
 • Kui häirekeskuse teavitamine ei ole vajalik, siis vormista liiklusõnnetus alati kirjalikult märkides üles õnnetuses osalenud isikute (nimi, isikukood, telefon, e-posti aadress), sõidukite ja/või muu vara ning tunnistajate andmed ning sõidukite kindlustusandjate andmed.
 • Kui võimalik, siis tee sündmuskohal fotod, millelt on näha sõiduki(te) vigastused ja paiknemine ning sündmuskoht.
 • Kui sõidukiga  saab edasi sõita, siis võib peale liiklusõnnetuse kirjalikku vormistamist sündmuskohalt lahkuda. Kui sõiduk ei ole sõiduvõimeline või liiklemine sõidukiga ei ole ohutu, siis telli sõiduki transpordiks puksiirabi telefonilt 6 756 756

Sündmuskohal teostatud toimingute järel teavita juhtumist Compensa Kindlustust telefonil 6 756 756 või kahjud@compensa.ee.

Kahjude hindamiseks palume pöörduda meie koostööpartnerite poole siin

Töökoja poole pöördudes tuleb võta kaasa kõik juhtumit puudutavad dokumendid, sõiduki registree­rimis­tunnistus ning isikut tõendav dokument. Remondifirma vaatab üle tekkinud kahjud, mille põhjal koostatakse hinnapakkumine, mis edastatakse Compensa Kindlustusele.

Hinnapakkumise ja vajalike dokumentide saabumise järel võetakse vastu otsus. Sõiduki remondi korral edastatakse nõusolek tööde teostamiseks remondifirmale, kes võtab Teiega seejärel ühendust ja lepib kokku täpse tööde teostamise aja. 

Compensa liikluskindlustusega on kaasas autoabi teenus, mida osutatakse üle Euroopa ööpäeva­ringselt. Autoabi teenus pakub sõiduki pukseerimist liiklusõnnetuse toimumispaigast lähimasse hoiu-või remondikohta kui liiklusõnnetuse tagajärjel sõiduki kasutamine ei ole võimalik või ohutu.